Dobór dystansów - jak zmierzyć grubość?

Aby poprawnie zmierzyć lukę wystarczą dwa proste narzędzia: miarka i prosta powierzchnia (np. drewniana linijka lub listwa).

1. Przyłóż listwę do koła tak, aby obejmowała felgę i oponę. Upewnij się, że listwa dotyka opony w dwóch punktach, aby listwa była idealnie równo z powierzchnią koła.


2. Użyj miarki, aby zmierzyć odległość między wewnętrzną częścią listwy, a wewnętrzną częścią obudowy błotnika (patrz załączony diagram).


3. Upewnij się, że pomiar został dokonany w punkcie w którym felga i opona są najbliżej błotnika. Przykładowo w autach z dużym negatywnym kątem pochylenia kół, opona z felgą mogą być najbliżej błotnika w jego przedniej lub tylnej części.

Jak mierzyć grubość dystansów do kół?

 

Uwaga:

Należy zawsze mierzyć z dwóch stron - kierowcy i pasażera, ponieważ lokalizacja piasty może być nieznacznie różna po obu stronach auta.

W takim przypadku należy zawsze brać pod uwagę mniejszy wynik!

Dodatkowo należy zwracać uwagę na części znajdujące się w błotniku (na przykład śruby, wewnętrzne okładziny itp.).

Ostatnio przeglądane produkty

Zakupy

tel: 726 730 202

e-mail: [email protected]

PON - PT: 09.00-16.00

Współpraca

tel: 723 833 ... pokaż

e-mail: [email protected] pokaż

PON - PT: 09.00-16.00

-->

Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest spółka RACING CORNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Częstochowie, ul. gen. Kazimierza Pułaskiego 84/86/25 I 26, 42-202 Częstochowa, KRS: 0000759097, NIP: 5732907713, REGON: 38186360000000. Przetwarzamy Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Państwa dane osobowe będą przetwarzane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia Państwu odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Państwa pytanie. Macie Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia swoich danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego."