Pomoc w zakupie - kompendium wiedzy o produktach Eibach

Przez 60 lat działalności firmy oferta Eibach rozrosła się bardzo dynamicznie. Od przeciętnego kierowcy po zespoły Formula 1, WRC, NASCAR - każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Niniejszy przegląd stanowi kompendium wiedzy o produktach Eibach, które mamy nadzieje okaże się pomocne przy zakupie.

Pytanie : co chciałbym poprawić w swoim aucie?

Najczęściej padająca odpowiedź wśród Klientów w Polsce. Rozwiązaniem są sprężyny obniżające serii Pro-Kit oraz dystanse poszerzające Pro-Spacer. Sprężyny Pro-Kit obniżają auto o maksymalnie 40mm (najczęściej jest to jednak wartość 30mm) bez potrzeby wymiany amortyzatorów na sportowe. Zestawy Pro-Kit oferowane są m.in. w salonach Ford'a dla Klientów oczekujących bardziej rasowego wyglądu. Świadczy to o jakości i poziomie bezpieczeństwa oferowanego przez ten produkt. Auto na sprężynach Pro-Kit oprócz wyglądu zyskuje również delikatne usztywnienie co dzięki progresywnej konstrukcji sprężyny odczuwalne jest tylko wówczas, gdy potrzebuje tego kierowca (przy szybkim pokonywaniu zakrętu, gwałtownym przyspieszaniu czy hamowaniu). Stosując seryjne (zalecane przez producenta) kombinacje felga / opona można użytkować auto tak jak auto na seryjnym zawieszeniu - nie ulegają zmianie maksymalne dopuszczalne obciążenia osi. Można bez problemu jeździć z całą rodziną i bagażami w dłuższe trasy. Dystanse Pro-Spacer z kolei to bezpieczny sposób na zwiększenie stabilności auta z zakręcie. Rozwiązanie to nie ma absolutnie żadnych negatywnych skutków dla auta (przy założeniu, że dobrano odpowiednie dystanse i felga z oponą nie wystają poza nadkola auta!). Dlaczego więc producenci zostawiają tak dużo zbędnego miejsca w nadkolu? Jest to margines przeznaczony na wypadek użycia łańcuchów śnieżnych. Prawda jest jednak taka, że zdecydowana większość użytkowników nigdy ich nie użyje!

Eibach ma dla takich użytkowników bardzo szeroki wachlarz rozwiązań. Pierwszą propozycją jest połączenie walorów sprężyn Pro-Kit, stabilizatorów Anti-Roll-Kit i dystansów poszerzających Pro-Spacer. Auto dzięki obniżonemu punktowi ciężkości, większemu rozstawowi osi oraz grubszym stabilizatorom zachowuje się znacznie pewniej w zakręcie, przy przyspieszaniu i hamowaniu. Nawet przy mniejszej prędkości zmiana jest odczuwalna. Dla Klientów chcących większej sztywności propozycją jest z pewnością seria B12 Pro-Kit - połączenie sprężyn Eibach Pro-Kit z amortyzatorami Bilstein B8 gwarantować będzie jeszcze lepsze parametry jazdy.

Optymalne będzie połączenie dystansów Pro-Spacer, stabilizatorów Anti-Roll-Kit oraz (do wyboru): kompletne zawieszenie Eibach B12 Sportline lub zawieszenie gwintowane Pro-Street-S. B12 Sportline to połączenie sportowych sprężyn Eibach Sportline z amortyzatorami Bilstein B8 wykonanymi w technologii Monotube. Zawieszenie jest sztywne, ale nie na tyle, aby koła traciły trakcję na nierównościach (efekt "taczki"). Zawieszenie gwintowane Pro-Street-S to oprócz usztywnienia swoboda regulacji wysokości auta. Regulacja wysokości wpływa nie tylko na wygląd auta, ale również na charakterystykę pracy zawieszenia. Dodatkowo jest bardzo przydatna podczas zmiany felg z letnich na zimowe (przeważnie mniejsze) - regulując wysokość można zniwelować powstającą, nieestetyczną lukę między kołem, a nadkolem. Wszystkie zawieszenia gwintowane wykonane są ze stali nierdzewnej Inox gwarantującej bezkonkurencyjną trwałość!

Nie prostszego. Wystarczy skorzystać z katalogu Eibach ERS dostępnego w zakładce "PRODUKTY > EIBACH USA / UK" i wysłać nam zapytanie o dostępność i cenę! Eibach jako producent jest dodatkowo w stanie wyprodukować dowolną sprężynę na zamówienie!

Ostatnio przeglądane produkty

Zakupy

tel: 726 730 202

e-mail: [email protected]

PON - PT: 09.00-16.00

Współpraca

tel: 723 833 ... pokaż

e-mail: [email protected] pokaż

PON - PT: 09.00-16.00

-->

Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest spółka RACING CORNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Częstochowie, ul. gen. Kazimierza Pułaskiego 84/86/25 I 26, 42-202 Częstochowa, KRS: 0000759097, NIP: 5732907713, REGON: 38186360000000. Przetwarzamy Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Państwa dane osobowe będą przetwarzane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia Państwu odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Państwa pytanie. Macie Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia swoich danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego."